Haber

İstanbul’da Kaçak Göçmenlere Sahte Belge Veren Şebekeye Operasyon

İstanbul Türkiye’de yasa dışı göçmenlere sahte ikamet belgesi, pasaport ve kimlik veren şebekeye operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bugün yapılan açıklamada, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçunun önlenmesi için İstanbul genelinde operasyon düzenlendiği ve Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Müdürlüğü tarafından 7 zanlının gözaltına alındığı duyuruldu.

Açıklamada, zanlıların kaçak göçmenler için sahte ikamet belgesi, pasaport ve kimlik hazırladığı, yapılan aramalarda kimlik ve pasaportların yapımında kullanılan çok sayıda materyal ile dijital materyallerin ele geçirildiği belirtildi. adreslerde yapılır. Operasyonda ele geçirilen materyaller arasında çok sayıda geçersiz pasaport ve şahıslar adına düzenlenmiş kimlik belgelerinin fotoğrafları, kaçak göçmenlerin Yunanistan’a geçiş yollarını gösteren yerler ve çok sayıda tekne fotoğrafının bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, adli makamlara sevk edilen zanlılardan 2’sinin serbest bırakıldığı, 1’inin denetim kararına tabi tutulduğu, 4 zanlının da tutuklanarak cezaevine sevk edildiği bildirildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

kavakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu